Balandžio 30 d. vykome į kelionę po Lietuvos pilis. Aplankėme Panemunės, Raudonės, Trakų pilis, Veliuonos miestelyje stūksančius piliakalnius, bažnyčią. Nors kelionė buvo tolima, grįžome linksmi, kupini gražiausių įspūdžių.
Vasario 27 d. antrokai pristatė savo darbus apie Kuršių neriją. Mokiniai pasiruošė skaidres, filmukus, piešinius apie Kuršių nerijoje gyvenančius gyvūnus, paukščius, augančius augalus, pramogas ir kt. Projekto "Kuršių nerija" medžiagą rasite čia.
Vasario 5 d. per dailės ir technologijų pamoką gaminome "Vaisių" salotas.
Sausio 27 d. NŠ "Gamtos namai" nariai aplankė žiemą badaujančius paukščius ir žvėrelius netoli mokyklos esančiame miškelyje.
Gruodžio 19 d. vykome į kino filmą "Kalakutai: atgal į ateitį". Prieš kino seansą mokiniai galėjo paskambinti ir pasikalbėti su Kalėdų seneliu.
Mokyklos jubiliejiniai renginiai: šventinis koncertas „Tauralaukio akmens paslaptys“ (2013-12-04)
Mokyklos jubiliejiniai renginiai:
akcija "Apkabinkime mokyklą" (2013-12-03)
Gruodžio 2-9 d. mokykloje vyko akcija ,,Padovanok mokyklai knygą“, skirta Tauralaukio progimnazijos 80-ies metų jubiliejui paminėti. Visą savaitę mokiniai nešė knygas, jas gražiai pakavo ir šiandien iškilmingai įteikė mokyklai.
Pagrindinis šios gražios akcijas iniciatorius ir sumanytojas - mokinių prezidentas Eimantas Inta.
Mokiniai papildė mokyklos biblioteką 215 naujomis knygomis.
Lapkričio 29 d. antrokai pristatė savo pranešimus apie Baltijos jūrą. Tai net du mėnesius trukęs projektas, kurio metu mokiniai rinko ir apibendrino informaciją apie Baltijos jūrą, jos naudingas iškasenas, gyvūnus, paukščius ir kt. Projekto pristatymų klausėsi pirmos klasės mokiniai, jų mokytoja Jolanta Intienė, Gintarės Samuitytės mama ir mokyklos direktorė Ona Šalkauskienė.
Lapkričio 26 d. antros klasės mokiniai su klasės mokytoja Raimonda Zaiciene ir muzikos mokytoja Ilona Klumbiene lankėsi Klaipėdos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje ”Viltis”. Mokiniai dainavo bendrijos nariams dainas, grojo dūdelėmis, deklamavo eilėraščius. Visi kartu šokome ratelius, vaišinomės, kalbėjome, apžiūrėjome bendrijos narių mokymosi patalpas, gėrėjomės jų atliktais darbeliais. Šis susitikimas paliko neišdildomus įspūdžius antrokų širdelėse.
Mokomės dirbti grupėse, laikytis grupinio darbo taisyklių.
Spalio 23 dienos vakarą antros klasės mokiniai, jų mokytoja Raimonda Zaicienė ir bibliotekos vedėja Vitalija Poškienė kvietė senelius, močiutes, tėvelius į Senelių šventę. Šventės metu mokiniai pateikė seneliams užduotis. Seneliai kūrė savo grupių pavadinimus, prisistatymus, atliko dainas, dalinosi patirtimi, išmintimi. Tarp užduočių mokiniai linksmino senelius dainelėmis, muzikavo. Visus subūrė jauki atmosfera, džiugi nuotaika ir nuoširdus bendravimas.
Spalio 25 d. mokyklos kieme vyko akcija "Lapkritėli, lapkrity, kiek gi lapų tu neši".
Spalio 17 d. antrokai lankėsi Klaipėdos apskrities viešojoje I. imonaitytės bibliotekoje, kur susitiko su rašytoja Nijole Kepeniene. Šio susitikimo metu autorė pristatė savo knygas, jas skaitė, pasakojo apie tai, kaip „gimsta“ pasakos. Mokiniai turėjo galimybę patys kurti pasakas, dainuoti. N. Kepenienė padovanojo antrokams savo knygą „Džiovintas debesėlis“ su autografu.
Spalio 15 d. antrokai buvo folkloro užsiėmime, kuris vyko Klaipėdos etnokultūros centre. Mokiniai mokėsi paukščių pamėgdžiojimų, piemenėlių dainų, šokių, ratelių.
Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet, turėjome galimybę apsilankyti Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmai jau septintus metus vykdomame projekte „Vaikų kultūros dienos“. Visą savaitę miesto koncertų ir parodų salės, muziejai ir meno galerijos, bibliotekos ir kt. kvietė mokinius į nemokamus kultūrinius-edukacinius renginius.
Spalio 14 d. antros klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame koncerte-spektaklyje „Kaip Šarka ir Pelėdžiukas dūdų klausė“ Klaipėdos koncertų salėje. Lėlės Šarka ir Pelėdžiukas mokiniams žaismingai papasakojo apie įvairius pučiamuosius instrumentus. Klausėmės Klaipėdos brass kvinteto atliekamų kūrinių pučiamiesiems instrumentams.
Spalio 4 d. mokykloje skelbta Ugdymo karjerai diena. Antroje klasėje vestos dvi pamokos, skirtos šiai dienai. Viena jų - "Geologija ir naftos gavyba". Ją vedė Nojaus tėtis Tomas Mockus. Jis mokiniams papasakojo apie žemės sandarą, supažindino su geologo profesija, jai būdingomis saugos priemonėmis. Labiausiai mokiniams patiko nešvaraus vandens valymo eksperimentas ir galimybė užsiauginti savo kristalą.
Dar vieną pamoką vedė KU botanikos sodo darbuotojos Samanta Trumpytė ir Kristina Baltaragienė. Ji vadinosi "Botanika botanikos sode". Pamokos metu mokiniai sužinojo apie botaniko profesiją, jo darbo specifiką, naudojamus įrankius. Mokiniai žymėjo augalo dalis, jas galėjo patyrinėti profesionaliu mikroskopu.
2 klasės mokiniai rugsėjo 24 d. dalyvavo akcijoje "Būks saugus, moksleivi", kurią inicijavo Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo kaip reikia elgtis kilus gaisrui, kokiu telefonu kviesti gaisrininkus-gelbėtojus. Mokiniai žiūrėjo filmuką apie saugų elgesį su elektros prietaisais buityje. Smagiausia vaikams buvo pažintis su gaisrininkų-gelbėtojų technika, įrankiais.
Akimirkos iš NŠ užsiėmimo "Juodos dėmelės keliu".
Rugsėjo 13 d. antrokai lankėsi Ventės rage. Jie aplankė Ventės rago ornitologinę stotį, kuri įkurta 1929 m. profesoriaus T. Ivanausko iniciatyva. Mokiniai sužinojo, kad per Ventės ragą kartais praskrenda iki 300 tūkst. paukščių per parą. Absoliutus rekordas buvo 2002 m. rugsėjo 23 d., kai buvo sužieduoti 6519 sparnuočiai. Stotyje per metus apžieduojama apie 60-80 tūkst. paukščių. Aplankėme stotyje veikiantį muziejų, susipažinome su Kuršių marių gamtovaizdžiu, dažniausiai sutinkamais gyvūnais ir paukščiais. Šiuo metu Ventės rago ornotologinei stočiai vadovauja Vytautas Jusys.
Pirmasis paukščius Ventės Rage ėmė žieduoti Mikas Posingis, 1924–1944 m. dirbęs švyturio prižiūrėtoju. Jis pasiūlė prof. T. Ivanauskui čia įkurti žiedavimo stotį, kas ir buvo 1929 m. padaryta profesoriaus pastangų dėka.
Pradžioje paukščiai buvo gaudomi užmetant tinklus ant krūmų ir į juos įvarant paukščius. 1959 m. pastatytos specialios gaudyklės. Nuo 1962 m. stoties darbuotojai Kuršių nerijoje pastatė gaudyklę ir ėmė ten žieduoti migruojančius paukščius. 1978 m. Ventės Rage pastatyta didžioji paukščių gaudyklė, kuri buvo iškeliama į 25 metrų aukštį. Ši gaudyklė didžiausia pasaulyje.
2013 m. Rugsėjo 1-osios šventė
Kažkas pabeldė į duris,
Kažkas miegot neleidžia…
Atmerkęs nuostaboj akis
Matai Rugsėjo veidą.
Pasipuošė ruduo fraku
Ir įmetė pro langą
Rugsėjo astrų sulytų,
Ištiesęs savo ranką.
Atėjo šventė į namus,
Pakvipo viskas knygom.
Rugsėjis su Tavim perpus
Užsiėmė dalybom.
Dalino rudenio lapus-
lapus baltųjų knygų.
Pavertęs rašalą lietum
Lydės Tave mokyklon.